Чорновіл: На відміну від санкцій США, які наздоженуть людину в усьому світі, російські обмеження ні на крок не виходять за межі РФ

Чорновіл: Виникає враження, що в Росії в останній момент схопилися за голову, не знаючи, кого ж їм заносити до санкційного списку

За межами РФ російські санкції не можуть вплинути на тих, проти кого їх введено, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, екс-нардеп Тарас Чорновіл.

"Кому реально могли б загрожувати персональні санкції? Ну, наприклад, [політологу Вадимові] Карасьову, який регулярно їздить на російські телевізійні шоу. Або [співачці] Ані Лорак. Але для росіян це свої люди, і проти них вони санкції вводити б уже точно не стали. Рішення в РФ ухвалюють за лічені дні, бо там немає демократичних процедур. Узагалі виникає враження, що в Росії в останній момент схопилися за голову, не знаючи, кого ж їм заносити до цього списку. З того, що ми маємо, можна виділити кілька груп. Насамперед, це економічні конкуренти, яких хочуть остаточно витіснити з російського ринку. Це [бізнесмени Віктор] Пінчук, [Костянтин] Жеваго та інші. Хоча з ними в РФ уже давно воюють", – зазначив політолог.

На його думку, нардепів Володимира Парасюка і Михайла Гаврилюка додали в список, щоб "розбавити" його.

"Частина списку – це люди, які потрапили туди суто з політичних мотивів. Причому це ті, хто і так не збирався відвідувати Росію, не має там бізнесу і не тримає активів. На відміну від санкцій США, які наздоженуть людину в усьому світі, російські обмеження ні на крок не виходять за межі РФ. Тобто для більшості фігурантів російського санкційного списку обмеження Росії не матимуть жодного значення. Ну, а щоб хоч якось "розбавити" цей список, туди додали різних людей. Наприклад, Парасюка, Гаврилюка та інших. Нам смішно, а в РФ це частина пропаганди", – сказав Чорновіл.

Він підкреслив, що РФ свідомо не стала вводити обмеження проти українського "Енергоатому".

"Було б дуже цікаво, якби вони ввели санкції проти нашого "Енергоатому". Адже шість із 15 енергоблоків ми забезпечуємо американськими ядерними стержнями. А всі решта – російські. Здавалося б, санкції проти "Енергоатому" довели б його до передінфарктного стану. Але ні, вони не стали стріляти собі в ногу. Справа в тому, що ми можемо повністю перейти на постачання зі США. Американці до цього готові. Однак у нас діє угода [екс-прем’єр-міністра Миколи] Азарова про постачання з РФ. На 15 років. Якщо ми самі її розірвемо, вони виграють будь-який арбітраж. А от якби вони ввели ці санкції, це означало б розірвання угоди, яка у нас як ярмо на шиї висить", – заявив політолог.

Він не відкидає, що бізнесменові Рінату Ахметову вдалося домовитися з російською стороною, аби його не заносили до санкційного списку.

"Найцікавіше, кого немає у списку. Зрозуміло, що відверто проросійськи налаштованих людей там бути не може за визначенням. Але я не знаю, чому там немає Ахметова. Можливо, вдалося домовитися. А, може, тупо забули про нього. Тут дійсно інтрига. Загалом РФ своїми санкціями вдарила по тих персонах і бізнесу, які їм не цікаві або є конкурентами. Однак вони не ввели обмеження щодо жодного бізнесу, в якому зацікавлені. Немає санкцій ані щодо енергоносіїв, ані щодо машинобудування. Без українського комплектовання в цих галузях вони там просто не зможуть функціонувати", – резюмував Чорновіл.

1 листопада прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв підписав постанову про санкції Росії проти України. Усього у списку 68 компаній і 322 фізичні особи. Санкції передбачають "блокування (заморожування) безготівкових коштів, бездокументарних цінних паперів і майна на території Росії та заборону на перерахування коштів (виведення капіталу) за межі Росії". Також наголошено, що уряд РФ залишає за собою право скасування введених спеціальних економічних заходів у разі скасування Україною санкцій, введених стосовно російських громадян і юридичних осіб.

На думку президента України Петра Порошенка, "за невеликим винятком, це список гідних людей".

Сам Порошенко до списку не потрапив. За словами прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова, це стало б "позамежним кроком".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-chornovil-na-vidminu-vid-sanktsij-ssha-jaki-nazdozhenut-ljudini-u-vsomu-sviti-rosijski-obmezhennja-ni-na-krok-ne-vihodjat-za-mezhi-rf-471727.html”