Міжнародні резерви України скоротилися до $18,2 млрд

Міжнародні резерви= україни= скоротилися= до= $18,2= млрд
Міжнародні резерви України скоротилися до $18,2 млрд

За березень вони скоритилися на 1,2%, переважно у зв’язку із здійсненням платежів Уряду та Національного банку за державним боргом, повідомляє НБУ.

Поповнення міжнародних резервів протягом березня, як і в попередньому місяці, відбувалося насамперед за рахунок інтервенцій Національного банку на міжбанківському валютному ринку.

«Тривале перевищення пропозиції валюти над попитом на неї на міжбанківському ринку дало Національному банку можливість і надалі викуповувати надлишок валюти з ринку для нарощування резервів без протидії зміцненню обмінного курсу гривні», — йдеться в повідомленні регулятора.

За підсумками березня Національний банк купив на міжбанківському ринку $510,0 млн, у тому числі $300 млн – за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу. Крім того, Національний банк продав $134,0 млн за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу. Таким чином, чиста купівля валюти Нацбанком становила $376 млн.

Також у минулому місяці до резервів надійшло $669,5 млн та 123,3 млн євро від розміщення урядом ОВДП, деномінованих в іноземній валюті.

Водночас у березні було здійснено низку платежів уряду та Національного банку за державним боргом, обсяг які перевищив надходження від валютних інтервенцій НБУ і, відтак, зумовили певне скорочення обсягу міжнародних резервів за підсумками місяця.

По-перше, з міжнародних резервів було сплачено $1 284,1 млн для погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті (крім платежів на користь МВФ). У тому числі $562,3 млн – обслуговування за єврооблігаціями уряду та $678,8 млн – обслуговування та погашення за ОВДП, деномінованими в іноземній валюті.

По-друге, минулого місяці уряд та Національний банк сплатили на користь Міжнародного валютного фонду $186,0 млн.

Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму $43,2 млн.

«В цілому, станом на 1 квітня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку», — зазначив регулятор.