Хустський замок


Чому держава не дбає про історичні пам’ ятки України? До переліку майже зруйнованих замків входить і Хустська фортеця. А колись цей замок був величним і майже недоступним для ворогів…
Замковий комплекс в Хусті створювався в XI-XII століттях. Будівництво йшло понад сто років. У 1191 р. угорські королі закінчили будувати фортецю. Хустський замок складався з верхнього та нижнього дворів, був оточений 3 брамами, кожну з яких було укріплено двома баштами. Зі сходу мури підсилювалися трикутною баштою, а з півночі та заходу — бастіонами. На території замку розташовано криницю, глибина якої, як свідчать історичні документи — 160 метрів. Замок мав численні підземні ходи.
Хустський замок напряму пов’язаний із ім’ям легендарного графа Дракули. У 1329 році угорський король подарував лицарю Драгу Хустський замок із навколишніми землями. Він був сміливою людиною, і обличчя його було спотворене шрамами, отриманими у боях. Тому його і прозвали Драгом (з румунської — чорт). Він оселився у селі неподалік Хусту, яке почали називати Драга (зараз Драгово). З часом його володіння стали дуже великими. Сам король боявся його, тому наказав барону Берені відвоювати території. Драг був відтіснений в Румунські Карпати, де його нащадки мешкають по сьогодні. Відомий Влад Дракула – прямий нащадок лицаря Драга.
У 1766 р. під час громовиці блискавка вдарила в погріб, де зберігався порох. Вибух наніс спорудам істотні пошкодження — і замок поступово втратив своє стратегічне значення.
Чи буде врятовано зараз те, що лишилося від фортеці?..