Великий Антикварний Салон


Великий антикварний= салон
Роден, Сальвадор Далі, Франсуа Помпон, Річард Гіно, Олександра Екстер, Бенатов – роботи таких імен є не звичними для українських глядачів, а особливо концентрація представлених шедеврів на території нашої країни.
Але це все стало можливо в жовтні цього року на території Великого Антикварного Салону, який проходив в Києві в Українському домі за підтримки журналу ART-Ukraine.
Леонардо Бунатьєн-Бенатов – власник ливарної майстерні «Вальзуані» надав можливість побачити шедеври монументальної скульптури зі своєї колекції.
Бенатов сам був знайомий особисто з багатьма клієнтами цієї ливарної майстерні. З Сальвадором Далі він познайомився у 1977 році, коли помер батько Бенатова та передав йому право володіння майстернею. Надалі Далі сам надавав йому права на відлиття скульптур з його форм. Форми для відлиття інших скульпторів передалися йому від батька, або він сам купляв форми для відлиття.
На самій єкспозиції були встановлені стенди з історією Вальзуані, та інформація щодо авторства, копій та підробок скульптур. Незважаючи на це, люди все ж таки не були впевнені у справжності скульптур, та стверджували, що всі єкспонати – підробка. Насправді то привезені тільки кілька робіт, відлиті саме за допомогою авторів. Але враховуючи те, що оригінал відлитої скульптури – 12 перших відливів (в деяких випадках оригіналом вважається будь, яка кількість яку заповідав автор), за межі цого числа скульптура буде називатися мультиплі, так, як вона не зможе передати дрібних штрихів руки майстра. Мультиплі також вважаються оригінальним тиражем та підписуються так само як і оригінали.
Великий антикварний= салон

Першим дебютантом для українського народу, скульптура якого зустрічала гостей на вході був Роден зі своєю скульптурною групою «Громадяни Кале». Це дійсно приворожуюча сцена, її зеленуватий колір, різноманіття поз, жестів фігур.
У самому залі розташовані також інші роботи Родена:
Великий антикварний= салон
«Мислитель», «Поцілунок».
Великий антикварний= салон
На єкземплярі останньої, відвідувачі дивуючись говорять, що скульптура найцікавіша, бо її можна оглядати з усіх сторін, та знаходити нові цікаві ракурси. Можливо вона є ліпшим прикладом круглої скульптури.
Улюбленцем публіки став монументальний та водночас м’який «Білий ведмідь» Помпона,
Великий антикварний= салон
який привертав увагу в дальньому куті залу та запрошував глядачів до іншої зали з творами нашої вітчизниці Олександри Екстер. Вона є справжнім відкриттям, так як авторка доволі закрито працювала із скульптурою. В українському домі їй виділили цілий зал, в якому містяться десять гіпсових барельефів та дві скульптури за їх мотивами, всі ці єкспонати були розробками та ескізами до костюмів і декорацій для театру.
Великий антикварний= салон
Також її дві монументальні роботи (копії малих) містяться в загальному залі.
Великий антикварний= салон
Вони виглядають досі архаїчно, нагадують грецьких воїнів із росписів давніх амфор.
Перлиною єкспозиції звісно стали бронзові шедеври Сальвадора Далі. Прославлені «Метаморфози Венери Мілоської»
Великий антикварний= салон
та «Істерична сюрреалістична жінка»
Великий антикварний= салон
шухляди яких привертають увагу кожного глядача, а різні ракурси обзору, дають змогу побачити нові деталі у роботах. А скульптура «Мінотавр» стала найпопулярнішою із своїх бронзових подруг, бо таке сюрреалістичне бачення жінки-мінотавра не може залишитися без уваги. Ця скульптура вирізняється технікою обробки, навідміну від двох попередніх вона має відшліфовані форми, та виповнена у двох кольорах.
Великий антикварний= салон

Загалом центральна єкспозиційна зала представляє собою скупчення сюрреалістичних бачень світу різних авторів, які вдало розподілилися по всьому простору, даючи змогу побачити кожний об’єкт окремо.
Великий антикварний= салон