Хакери зламали сервер з моніторингу соцмереж, що належить ФСБ Росії

Хакери з групи Digital Revolution стверджують, що зламали сервер НДІ «Квант», що належить ФСБ. Опубліковані ними документи описують систему моніторингу соцмереж, основна мета якої – аналіз протестних настроїв.


Таку систему «Квант» у ролі субпідрядника вже реалізує в Казахстані, – передає ВВС.


1 грудня група дала зрозуміти, що зламала сервер науково-дослідного інституту «Квант». Закритий інститут у спальному московському районі Ховріно в 1970-і роки створював перші радянські ЕОМ, в 2008 році його перевели у підпорядкування ФСБ.


На доказ злому «цифрові революціонери» виклали знімки екрану, на яких видно назви папок і список адміністраторів на сервері «Кванта». Публікацію вони супроводили хештегом # квантнаш.


#квантнаш #d1g1r3v #digirev @andrey_malgin @Dobrokhotov @Alexey__Kovalev @XakepRU @d_olex @unkn0wnerror pic.twitter.com/BsFmAkWc7d

— DigitalRevolution (@D1G1R3V) 1 грудня 2018 р.


«Ми закликаємо співробітників і партнерів «Кванта» знайти собі іншу роботу і захищати нас від справжніх загроз. Це ваш обов’язок перед нашим народом. Ви своїми очима побачили, на що ми здатні», – заявили хакери.


Крім того, вони змінили код офіційного сайту «Кванта»: при заході на нього з’являлося зображення собак в балахонах – одного з символів «цифрового опору» блокувань месенджера Telegram.


На даний момент сервер «Кванта» відключений разом з сайтом і корпоративною поштою. У приймальні керівника НДІ кореспонденту BBC не відповіли на питання про злом. Запит в ФСБ теж залишився без відповіді.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2018/12/20/hakery_zlamaly_server_z_monitoryngu_sotsmerezh_shcho_nalezhyt_fsb_rosii_1474187”