Клімкін заявив, що сьогодні підпишуть останні шість угод з адвокатами, які будуть захищати військовополонених українських моряків у Росії

Клімкін: Ми зараз працюємо над тим, щоб нашим хлопцям було надано всю можливу підтримку

Сьогодні підпишуть останні шість угод з адвокатами, які будуть захищати військовополонених українських моряків, захоплених Росією у Керченській протоці, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на брифінгу 9 січня, передає кореспондент "ГОРДОН".

"Ми намагаємося, по-перше, надавати всю людську допомогу, щоб полегшити їхнє перебування, починаючи з тих грошей, які дозволяє давати Російська Федерація, звичайно, продукти, прості речі для кожного... Ми підписали відповідні угоди з адвокатами, які будуть захищати наших хлопців. Сьогодні буде підписано останні шість угод, якраз ми говоримо про це з Миколою Полозовим, який частково координує дії адвокатів", – заявив Клімкін.

За його словами, 17-го та 18 січня Росія "буде намагатися проводити засідання своїх нелегітимних судів".

"Ми зараз працюємо над тим, щоб нашим хлопцям було надано всю можливу підтримку", – додав глава МЗС України.

Він зазначив, що Україна робить усе, щоб представники її західних партнерів могли бути присутніми на цих судах.

25 листопада 2018 року РФ обстріляла й захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.

Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".

Усім морякам висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими.

31 грудня російський адвокат Микола Полозов заявив, що команда юристів, які захищають захоплених Росією українських моряків, виконала основні завдання щодо захисту військовополонених.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/war/-klimkin-zajaviv-shcho-sogodni-pidpishut-ostanni-shist-ugod-z-advokatami-jaki-budut-zahishchati-vijskovopolonenih-ukrajinskih-morjakiv-v-rosiji-646877.html”