"Загроза – реальна". Гіркін оголосив у Москві акції протесту проти передання Японії Курильських островів

Гіркін заявив, що Російська Федерація "останній уламок Росії"

Колишній "міністр оборони ДНР" Ігор Гіркін (Стрєлков) повідомив 8 січня у своєму LiveJournal про плани провести в Москві акцію протесту проти ймовірного передання Японії островів Курильської гряди, які належать Росії.

За його словами, таке переданя готують.

"Державна зрада через передання частини Російської території Японії вже фактично на стадії прямого завершення. Загроза – наявна, загроза – реальна. Таємні секретні переговори між [президентом РФ Володимиром] Путіним і [прем’єр-міністром Японії Сіндзо] Абе наближаються до свого завершення", – сказав Гіркін на відео, яке він розмістив на своїй сторінці.

Терорист уважає, що тільки масовими протестними акціями можна зупинити процес імовірного передання островів.

Акції він анонсував на 19-те або 20 січня.

"Якщо мітинг не буде санкціоновано – то все одно зберемо протестну акцію в межах народного сходу... Справа честі всіх патріотів – захист територіальної цілісності російської землі та суверенітету останнього уламтка Росії – Російської Федерації", – заявив Гіркін.

Після Другої світової війни острови Курильської гряди – Ітуруп, Кунашир, Шикотан і група Хабомаї – увійшли до складу СРСР. Японія оскаржує це і домагається повернення островів під юрисдикцію Токіо. Через спір про Курильські острови Японія і РФ досі не уклали мирної угоди після закінчення Другої світової.

У жовтні 2018 року прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив, що готовий укласти мирну угоду з Росією після того, як Курильські острови увійдуть до складу Японії.

У листопаді на зустрічі в Сінгапурі з президентом Росії Володимиром Путіним японський прем’єр пообіцяв, що в разі передання Японії островів із числа Курильських на них не будуть розміщувати військові бази США.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив у листопаді, що про автоматичне передання островів Японії на переговорах не йдеться.

1 січня 2019 року Абе зазначив, що передання Курильських островів Японії не має викликати проблем у громадян Росії, які проживають на цій території.

8 січня японське видання Yomiuri Shimbun із посиланням на джерела, наближені до російсько-японських переговорів, повідомило, що Японія запропонує РФ відмовитися від взаємних компенсацій щодо Курил.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-zagroza-realna-girkin-ogolosiv-u-moskvi-aktsiji-protestu-proti-peredachi-japoniji-kurilskih-ostroviv-647428.html”