Сирійські курди заявили, що взяли в полон вісьмох бойовиків ІДІЛ, серед них – громадянин України

Курдські загони продовжують боротьбу з ІДІЛ у провінції Дейр-ез-Зор

Бійці курдських збройних формувань 6–7 січня затримали в Сирії вісьмох чоловіків за підозрою у співпраці з ІДІЛ, серед них – громадянин України. Про це 9 січня повідомив прес-центр курдських "Загонів народної самооборони" (YPG).

Затриманому українцю 27 років, його справжнє ім’я – Аскар Зарманбетов, але серед джихадистів він відомий як Абу Дауд Нуга, заявили в YPG.

Також у групу, узяту в полон у провінції Дейр-ез-Зор, входили громадяни США (16-річний підліток), Росії, Узбекистану (двоє), Таджикистану і Казахстану, ідеться в повідомленні.


Иностранцы, захваченные в плен курдами. Фото: ypgrojava.org
Іноземці, захоплені в полон курдами. Фото: ypgrojava.org


Бойовики ІДІЛ планували напади на цивільних осіб, повідомляють у YPG.

У курдських загонах самооборони стверджують, що у провінції Дейр-ез-Зор залишилися лише окремі осередки опору джихадистів.

Війна в Сирії триває із 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди і бойовики "Ісламської держави". У вересні 2014 року операцію проти ІДІЛ почала коаліція на чолі зі США. У вересні 2015 року до конфлікту в Сирії приєдналася Росія, у серпні 2016-го – Туреччина.

14 грудня Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини повідомив, що курдські формування відбили в бойовиків Хаджин – останнє утримуване ІДІЛ місто в Сирії.

Президент США Дональд Трамп 19 грудня 2018 року оголосив про перемогу над бойовиками "Ісламської держави" в Сирії. Прес-секретар Білого дому Сара Сандерс повідомила, що з країни почали виведення американських військ.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-sirijski-kurdi-zajavili-shcho-vzjali-v-polon-visim-bojovikiv-igil-sered-nih-gromadjanin-ukrajini-647648.html”