Чи планують мобільні оператори нове підвищення цін на мобільний зв’язок?

Чи планують мобільні оператори нове підвищення цін на мобільний зв’язок?


Напередодні Нового року мобільні оператори приготували абонентам передноворічний подарунок. Підняли тарифи і закрили архів два з трьох операторів мобільного зв’язку – Київстар і lifecell. Третій оператор – Vodafone – поки тримається. Останній раз він піднімав ціни влітку. LIGA.net вирішила з’ясувати, чи було це підвищення тимчасовим і хто з операторів планує підвищення, а хто – ні.

Місяць тому, 12 грудня, lifecell вирішив підняти більшу частину своїх тарифів. У когось абонплата зросла на 33%, як в тарифному плані хайп, а у кого-то аж на цілих 75%, як у користувачів тарифних планів Лайфхак.

В абсолютних цифрах вийшло, що більшість тарифів оператора зросли на 25-30 грн, а деякі від 40 до 75₴ У компанії проблеми не побачили: не можеш платити – переходь на більш дешевий тариф. Багато користувачів так і зробили. Компанія відзначає, що послугою «конструктор», де кожен може підібрати тариф сам собі, за останній місяць користувалися в 5 разів частіше, ніж зазвичай.

У lifecell відзначили, що оскільки підняття великої кількості тарифів вже відбулося в грудні, оператор не планує підвищувати ціни найближчим часом.

Київстар, своєю чергою, вирішив скасувати частину своїх старих дешевих і інших тарифів, яких у нього близько двохсот. З 15 січня по 15 лютого 2019 року буде припинено дію частини старих тарифних планів, які ввели близько 5 років тому і «які є застарілими і не відповідають вимогам клієнтів або ринкової ситуації».

Оператор вирішив підчистити в основному бюджетні тарифи, за якими абоненти могли мало і рідко платити і спілкуватися голосом. Так, наприклад, власники тарифу «Базовий» могли безлімітно спілкуватися в мережах Київстар і не платити щомісячну абонплату. Дзвінки на інші оператори коштували 1,5 грн хвилину, а 50 Мб інтернету – 3₴ Тепер же цим абонентам доведеться переходити, наприклад, на найдешевший тариф Безлім соцмережі – за 75₴

Список тарифів, які закриваються:

 • XXL
 • Базовий
 • Безлім + Київстар
 • Класичний
 • комфорт
 • ультра Комфорт
 • Вільний Київстар 35
 • Вільний смартфон
 • Бі29
 • 5 + 0 Новий!
 • Вільний Київстар
 • комфорт +
 • Київстар 3G онлайн 2017

Також, Київстар почав днями переводити абонентів з передплаченого тарифу Онлайн 4G на тариф Онлайн 4G +, який стоїть на 40 грн дорожче, але включає такий же пакет послуг. Абонплата в новому тарифі Онлайн 4G + складає вже 115 грн замість 75 грн в старому Онлайн 4G. Тобто, вона підвищилася на 50% (без урахування переходу з місячної абонплати на чотиритижневу). Тариф був введений не так давно – 21.09.2017 року. Оператор підкреслив, що вартість послуг в цьому тарифі була значно нижчою за ринкову, через це його і поміняли.

У Київстарі не відповіли на питання, чи планує компанія в найближчі два місяці закривати старі тарифи або підвищувати вартість нових. Тим часом, начальник відділу зі зв’язків з громадськістю ВФ Україна (Vodafone) Вікторія Рубан розповіла, що у них найближчим часом не передбачається змін по тарифних планах, архівних і діючих. У Vodafone називають свої тарифи адекватними ринку.

Додамо, що зараз на сайті lifecell мінімальний тариф з актуальною лінійки prepaid – Дзвінки всім – 80 грн за 4 тижні. У Київстара мінімальний актуальний тариф – Безлім Соцмережі – 75₴ У Vodafone є тариф SuperNet Start – 65 грн за 4 тижні. Це значно перевищує середній чек за надання послуг (ARPU), який мобільники мали в третьому кварталі 2018 роки (56 грн – Vodafone, 57 грн – Київстар, 59 грн – lifecell). Тому, швидше за все, середній чек в першому кварталі нинішнього року відчутно збільшиться.

Раніше Mind публікував матеріал – Телеком майбутнього: що може стати «золотою жилою» для мобільних операторів та інтернет-провайдерів.

Також читайте
Зростання цін в Україні уповільнилося до 9,8% у 2018 році – Держстат 10 січня 2019, 10:42
Україна та Польща узгодили спільну розробку нової системи ППО 9 січня 2019, 16:36
Укравтопром назвав найпопулярніші комерційні та легкові авто в 2018 році 9 січня 2019, 16:13

Джерело статті: “https://mind.ua/news/20192340-chi-planuyut-mobilni-operatori-nove-pidvishchennya-cin-na-mobilnij-zvyazok”