РосЗМІ: 50 тисяч судових рішень в РФ збігаються майже дослівно

Дата-відділ і волонтери "Нової газети" проаналізували вироки районних судів в Росії за рік і знайшли 50 тисяч судових рішень, які збігаються майже дослівно.


Про це йдеться в публікації "Нової газети".


Відзначається, що оскільки будь-який злочин має риси типові та унікальні, то немає нічого дивного в тому, що для опису крадіжки, побоїв або вбивства судді використовують стандартні конструкції.


При цьому журналісти підкреслюють, що весь текст одного судового рішення не може збігатися з іншим, якщо мова йде про різних людей і обставин.


Зокрема вказуэться, що "копіпаст" зустрічався в справі Олексія Навального, а самий показовий в обвинувальному висновку саратовського підприємця Сергія Белостропова, де в вирок потрапили 3575 з 3648 сторінок чужого обвинувального висновку.


Повідомляється, що автори публікації проаналізували всі кримінальні вироки російських районних судів за 2017 і 2018 роки, доступні на сайтах судів в домені sudrf.ru.


"Серед 780 тисяч судових актів знайшли 50 тисяч таких, які мають більше 80% збігів хоча б ще з одним рішенням. При цьому ми порівнювали тільки тексти судових актів, написаних одним і тим же суддею", — сказано в розслідуванні.
Відзначається, що юридичної з точки зору в дослівному збігу вироків немає нічого незаконного і навіть якщо довести, що суддя скопіював текст з іншого рішення, а не випадково написав схожий, суддя залишається в своєму праві, якщо обставини справи дійсно щільно збігаються.


При цьому журналісти підкреслюють, що для простих громадян важливо, щоб текст рішення не був скопійований.
"Чому це важливо для нас — простих громадян? Коли слідчий або суддя починає копіювати тексти, у нього виникає гігантський спокуса ще більше спростити собі роботу: знехтувати якимись особливостями справи або підсудного заради того, щоб краще вкластися в шаблон", — йдеться в публікації.


Автори додають, що менш індивідуальний вирок — завжди менш точний, а менш точний — завжди менш справедливий.


За даними видання в 2016 році пленум Верховного суду РФ заборонив "списувати" вироки з обвинувальних висновків, але це не завадило суддям в РФ продовжувати копіювати судові рішення.


Джерело статті: “https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/20/7209684/”