Санкції проти Росії необхідно посилювати – Маркарова

Маркарова: Одне з моїх головних завдань довести до всіх стейкхолдерів США, що не може бути послаблення російських санкцій

Санкції проти газотранспортного проєкту "Північний потік – 2" та інші штрафні заходи проти Росії потрібно посилювати. Про це заявила нова амбасадорка України у США Оксана Маркарова в інтерв’ю LB.ua, опублікованому 15 березня.

Об этом сообщает Стрелочник

"Ці обмеження мають ефективно виконувати свою роль, піднімаючи ціну агресії, що змусить Росію скорегувати свою поведінку. Нині Міністерство юстиції і Міністерство енергетики та вугільної промисловості разом із рядом державних компаній, зокрема й НАК "Нафтогаз України", активно працюють над протидією "Північному потоку – 2", – сказала вона.

Маркарова пообіцяла приєднатися до цих процесів як амбасадорка.

"Це одна з моїх головних задач – довести до всіх стейкхолдерів США, що не може бути послаблення російських санкцій ані по "Північному потоку – 2", ані по чомусь іншому, поки немає ніякої зміни поведінки РФ", – підкреслила вона.

"Північний потік – 2" – газопровід, який має зв’язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м³ газу на рік. Повідомляли, що вартість проєкту – €9,9 млрд, його фінансують російський "Газпром" і п’ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall та Uniper, французька Engie й австрійська OMV.

Уряди США, України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.

Будівництво газопроводу почали у 2018 році. У грудні 2019 року будівництво заморозили, оскільки США ввели санкції проти європейських підрядників, які беруть участь у проєкті. На той момент було добудовано 93% газопроводу, повідомляв Nord Stream 2 AG.

За рік, 11 грудня 2020-го, будівництво відновили. До завершення будівництва двох ниток газопроводу всього залишилося 160 км "із невеликим", говорив президент РФ Володимир Путін 17 грудня. У лютому 2021 року в "Газпромі" заявляли, що планують ввести "Північний потік – 2" в експлуатацію цього року.

23 лютого 2021 року стало відомо, що 18 європейських компаній покинули проєкт газопроводу "Північний потік – 2" або вже на стадії виходу. Причиною цього стали можливі санкції щодо проєкту з боку США.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/sanktsiji-proti-rosiji-neobhidno-posiljuvati-markarova-1544184.html”